Lasīšanai: 1 minūte

Persona pati izvēlas savu nākamo mītnes zemi

J
jautā:
14. augustā, 2023
Sieva

Labdien! Jautājums par Krievijas Federācijas pilsoņu izbraukšanu pēc 2. septembra. Kā es saprotu, personai, kura vēlas turpināt uzturēties Latvijas Republikā, nezaudējot pastāvīgā iedzīvotāja statusu, līdz 2023. gada 1. septembrim jāiesniedz pieteikums un nepieciešamie dokumenti, lai iegūtu Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusu. Ja pieteikums netiks saņemts līdz 2023. gada 1. septembrim, pastāvīgās uzturēšanās atļauja zaudēs spēku no 2023. gada 2. septembra un Latvijas Republikas teritorija būs jāatstāj līdz 2023. gada 2. decembrim. Uz kurām valstīm var izbraukt Krievijas Federācijas pilsonis pēc 2. septembra, lai atstātu Latvijas teritoriju?

A
atbild:
15. augustā, 2023
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde
Personāla vadības un sabiedrisko attiecību departaments
Sarmis Mikuda
LV portāls

Persona pati izdara izvēli par savu nākamo mītnes zemi. Šis jautājums nav Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes vai citas iestādes kompetencē.