E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30092
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Tieslietas
1
2
1
2

Valdes locekļa tiesības atstāt amatu

J
jautā:
03. augustā, 2023
Artūrs

Sveiki! Vēlos uzzināt, vai ir iespējams atstāt SIA valdes locekļa amatu (esot vienīgajam valdes loceklim). Patiesā labuma guvēji ir īpašnieki – citas personas, kas nav valdes sastāvā. Amats tika ieņemts pirms trim mēnešiem, un šobrīd SIA ir nonācis finansiālās grūtībās. Ja tiek uzsākts tiesiskās aizsardzības process, vai pastāv iespēja atkāpties no amata?

A
atbild:
04. septembrī, 2023
Olga Lauva
juriste

Saskaņā ar Maksātnespējas likuma (turpmāk – likums) 3. pantu tiesiskās aizsardzības process ir tiesiska rakstura pasākumu kopums, kura mērķis ir atjaunot parādnieka spēju nokārtot savas saistības, ja parādnieks nonācis finansiālās grūtībās vai uzskata, ka tajās nonāks.

Tiesiskās aizsardzības process tiek uzsākts ar dienu, kad tiesā ierosināta tiesiskās aizsardzības procesa lieta, un noris līdz dienai, kad tiesa pieņem lēmumu par tiesiskās aizsardzības procesa izbeigšanu.

Atbilstoši Komerclikuma 169. pantam valdes un padomes loceklim savi pienākumi jāpilda kā krietnam un rūpīgam saimniekam. Valdes un padomes locekļi solidāri atbild par zaudējumiem, ko tie nodarījuši sabiedrībai. Valdes un padomes loceklis neatbild saskaņā ar šā panta otro daļu, ja pierāda, ka rīkojies kā krietns un rūpīgs saimnieks.

Valde ir sabiedrības izpildinstitūcija. Valdes locekļu ievēlēšanas un atsaukšanas kārtību paredz Komerclikuma 224. pants. Personu par sabiedrības valdes locekli var ievēlēt vienīgi tad, ja persona piekrīt ieņemt šo amatu. Tādējādi saskaņā ar Komerclikuma 224. panta astoto daļu valdes loceklim ir tiesības jebkurā laikā atstāt valdes locekļa amatu, par to iesniedzot paziņojumu sabiedrībai. Lai atstātu amatu, valdes loceklim nav nepieciešama sabiedrības piekrišana. Izmaiņas valdes sastāvā ierakstāmas komercreģistrā.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 118 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas