Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Ja nav saņemta uzaicinājuma vēstule uz mamogrāfiju

J
jautā:
01. jūnijā, 2023
Marina Sondors

Labdien! Neesmu saņēmusi uzaicinājumu uz mamogrāfiju. Kā man rīkoties?

A
atbild:
09. jūnijā, 2023
Santa Galiņa
LV portāls

Ja uzaicinājums kādu iemeslu dēļ nav saņemts, tad dati par nosūtīto vēstuli ir pieejami elektroniski ārstniecības iestādēs un Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Tāpēc aicinām vērsties pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādē, kas sniedz valsts apmaksātu mamogrāfijas izmeklējumu, vai NVD, lai pārliecinātos, vai jums šobrīd pienākas valsts apmaksāts skrīnings, kā arī, ja vēlēsieties, lai saņemtu uzaicinājuma vēstules kopiju papīra formātā.

Jāņem vērā, ka Ministru kabineta noteikumi Nr. 555 nosaka gadījumus, kad valsts organizētais skrīnings, kaut arī pastāv atbilstība konkrētajai vecuma grupai, nepienākas.