TĒMA: Skola

Kā no skolas izņemt dokumentus

J
jautā:
08. maijā, 2023
Elizabete

Pie kā jāvēršas, lai no skolas izņemtu dokumentus?

A
atbild:
12. maijā, 2023
Sarmis Mikuda
LV portāls

Lai no skolas izņemtu dokumentus, ir jāvēršas pie izglītības iestādes vadītāja.

Tā kā jūs neesat norādījusi, kādus dokumentus un kāpēc gribat izņemt no skolas, kā arī neesat minējusi izglītības iestādi, nav iespējams sniegt precīzāku skaidrojumu.

Taču var noprast, ka jums ir vēlme pārtraukt mācības konkrētā izglītības iestādē. Ja tā patiešām ir, papildus informējams, ka izglītojamā pāriešanu no vienas izglītības iestādes uz otru izglītības iestādi reglamentē Ministru kabineta noteikumu Nr. 11 “Kārtība, kādā izglītojamie tiek uzņemti vispārējās izglītības programmās un atskaitīti no tām, kā arī obligātās prasības izglītojamo pārcelšanai nākamajā klasē” 3. daļā noteiktais regulējums. Savukārt nosacījumi izglītojamā atskaitīšanai no profesionālās izglītības programmas apguves noteikti Ministru kabineta noteikumu Nr. 220 “Noteikumi par uzņemšanas kārtību profesionālās izglītības programmās un atskaitīšanu no tām” 4. daļā. Kā vienos, tā otros noteikumos cita starpā ir ietvertas normas, no kurām izriet, ka patstāvīgi pieņemt lēmumus un veikt darbības, lai iestātos izglītības iestādē vai izstātos no tās var tikai pilngadīgas personas.