Vai sociālās apdrošināšanas atlīdzība tiek izmaksāta, ja persona uzsāk strādāt

J
jautā:
25. aprīlī, 2023
Aivars

Labdien! Ar mani darbā notika nelaimes gadījums, tagad esmu 2. grupas invalīds uz mūžu, nestrādāju, bet saņemu apdrošināšanas atlīdzību. Ja es sākšu strādāt, vai man turpinās izmaksāt apdrošināšanas atlīdzību?

A
atbild:
27. aprīlī, 2023
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Dace Prenclava, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Atlīdzības par darbspēju zaudējumu piešķiršanas un izmaksas kārtību nosaka likums “Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām” un Ministru kabineta noteikumi Nr. 50 “Obligātās sociālās apdrošināšanas pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām apdrošināšanas atlīdzības piešķiršanas un aprēķināšanas kārtība”.

Tiesību normas neparedz piešķirtās atlīdzības izmaksas pārtraukšanu gadījumā, ja tās saņēmējs uzsāk darba tiesiskās attiecības.

Tas nozīmē, ka jūs kā atlīdzības saņēmējs varat strādāt un turpināt saņemt piešķirto atlīdzību.