TĒMA: Tieslietas

Alkohola koncentrācijas izelpā mērījums pārsūdzams reizē ar lēmuma pārsūdzību

J
jautā:
23. aprīlī, 2023
Kristīne

Labdien! Vai es varu pārsūdzēt lēmumu par alkohola promiļu skaitu, kas tika veikts pēc satiksmes negadījuma, ja pirmajā izelpā uzrādīja 1,5 promiles, taču, kad nācās veikt atkārtotu pārbaudi, kas bija aptuveni 10 minūtes pēc pirmās pārbaudes, uzrādīja 1,9 promiles, tomēr man lika pūst trīs reizes, jo alkometrs nespēja nomērīt, kā rezultātā vidējais promiļu skaits tika norādīts 1,54? Vai man ir iespēja pārsūdzēt pieņemto lēmumu?

A
atbild:
02. maijā, 2023
Sandis Zellis
jurists

Ja jūsu ieskatā konkrētajā situācijā alkohola koncentrācijas izelpā mērījums bijis kļūdains vai arī tas kļūdaini norādīts lēmumā, tad jums ir tiesības atbilstoši Administratīvās atbildības likuma 168. panta pirmajai daļai pieņemto lēmumu pārsūdzēt augstākai amatpersonai 10 darba dienu laikā no lēmuma paziņošanas dienas, sūdzību iesniedzot amatpersonai, kura pieņēmusi attiecīgo lēmumu. Pārsūdzības kārtībai jābūt norādītai arī attiecīgajā lēmumā par soda piemērošanu.