Lasīšanai: 1 minūte

Valdes sastāva izmaiņas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. martā, 2023
Sarmīte

Labdien! SIA notiek īpašnieku maiņa. Pirms tam valdē bija valdes loceklis un valdes priekšsēdētājs. Vai drīkst no valdes izslēgt valdes priekšsēdētāju bez viņa ziņas?

A
atbild:
27. martā, 2023

Komerclikuma 224. panta pirmā daļa noteic, ka dalībnieku sapulce ar savu lēmumu ievēlē un atsauc valdes locekļus. Iesniedzot komercreģistra iestādei pieteikumu par valdes locekļa pilnvaru izbeigšanos, izmaiņām pārstāvības tiesībās vai jauna valdes locekļa ievēlēšanu, pieteikumam pievienojams dalībnieku sapulces protokola izraksts ar attiecīgo lēmumu.

Līdz ar to, lai veiktu izmaiņas valdes sastāvā (atsauktu valdes locekli), valdes locekļa piekrišana vai tā speciāla informēšana (atsaukšanai) nav nepieciešama. Dalībnieki ar savu lēmumu ir tiesīgi atsaukt valdi (vai kādu tās locekli). Tikai jaunievēlētam valdes loceklim tiek prasīta tā piekrišana pildīt valdes locekļa amatu.

Ja ar valdes locekli ir bijis noslēgts darba līgums, tas izbeidzams Darba likumā noteiktajā kārtībā.