Ikdienas izdevumi bērnam tiek ietverti uzturlīdzekļu summā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. martā, 2023
Diāna

Labdien! Esmu šķīrusies no vīra ar notāra palīdzību. Ir kopīgs bērns (5 g.), kurš dzīvo kopā ar mani. Bērna tēvs maksā uzturlīdzekļus (155 eiro). Vai es varu pieprasīt vīram daļēji finansēt bērnam zāles, briļļu iegādi/izgatavošanu, pulciņu apmaksu?

A
atbild:
28. martā, 2023

Praksē vienošanās par laulības šķiršanu tiek ietverti arī nosacījumi, kādi izdevumi tiek segti vienādās daļās atsevišķi no uzturlīdzekļu summas, ko maksā vecāks, piemēram, nometnes, ceļojumi u. tml.

Ja vienošanās nav ietverts šāds nosacījums, tad Civillikuma 179. panta izpratnē tādas izmaksas kā zāles, pulciņi u. c. ikdienas izdevumi tiek ietverti uzturlīdzekļu summā, jo par tiem tiek uzturēts bērns ikdienā.

Pastāv iespēja piedāvāt otrai pusei veikt grozījumus vienošanās tekstā, ietverot nosacījumu par papildu izmaksu daļēju segšanu, norādot, par kādiem izdevumiem ir runa. Grozījumu tekstu paraksta abas puses, un tas tiek pievienots vienošanās tekstam kā neatņemama sastāvdaļa. Šāds variants ir iespējams, ja abas puses tam piekrīt.