Lasīšanai: 1 minūte

Publiskas telpas foto fiksācija

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
04. februārī, 2023
Ilze

Ja no publiskas teritorijas (neieejot svešā īpašumā), no ceļa malas, tiek fotografēti lauksaimniecības dzīvnieki, vai zemnieks var aizliegt šo attēlu izmantošanu, ja tajos ir redzami viņa mājlopi? Vai fotogrāfam ir nepieciešams saskaņojums ar dzīvnieku īpašnieku attēlu publiskai izmantošanai? Svešā īpašumā fotogrāfs nav gājis. Cilvēki fotogrāfijā nav redzami.

A
atbild:
13. februārī, 2023

Ja tiek fotografēti vides objekti (publiskā telpā) un šie materiāli tiek publiskoti, fotogrāfam nav nepieciešams papildus pieprasīt (lūgt) atļauju šo attēlu izmantošanai (publiskošanai).