Labdien!
Maternitātes pabalstam ir papildu nosacījumi. To izmaksā arī sievietei, kura:
Turklāt sieviete, kura nav nodarbināta pabalsta piešķiršanas dienā, var saņemt vecāku pabalstu, ja viņai par šo bērnu ir piešķirts maternitātes pabalsts.
Ja, piemēram, sievietei 30. decembrī sākas pirmsdzemdību atvaļinājums, bet 1. decembrī viņa ir uzrakstījusi atlūgumu (30 dienas),vai viņai pienākas maternitātes pabalsts un vecāku pabalsts?
Maternitātes pabalstu var saņemt sieviete, kura ir darba ņēmēja vai pašnodarbinātā un kura grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma dēļ zaudē ienākumus, un kurai ārsts izsniedzis darbnespējas lapu B.
Lai būtu tiesības uz maternitātes pabalstu, ir jābūt noteiktajam apdrošināšanas jeb kvalifikācijas periodam, kas dod tiesības pabalsta saņemšanai. Proti, obligātajām iemaksām maternitātes apdrošināšanai jābūt veiktām ne mazāk kā trīs mēnešus pēdējo sešu mēnešu periodā pirms mēneša, kurā iestājies apdrošināšanas gadījums (grūtniecības atvaļinājuma sākuma datums, no kura ir izsniegta darbnespējas lapa B), vai ne mazāk kā sešus mēnešus pēdējo 24 mēnešu laikā.
Ja uz maternitātes pabalsta pieprasīšanas dienu neesat sociāli apdrošināta, tad ir noteikti papildu nosacījumi, ka tiesības uz maternitātes pabalstu ir arī gadījumā, ja sieviete atbrīvota no darba vai zaudējusi pašnodarbinātā statusu ne agrāk kā 60 dienas pirms grūtniecības atvaļinājuma.
Jūsu minētajā gadījumā grūtniecības atvaļinājums sāksies laikā, kad no darba attiecību pārtraukšanas vēl nebūs pagājušas 60 dienas. Tādā gadījumā būs tiesības saņemt maternitātes pabalstu, ja izpildīsies nosacījums par nepieciešamo kvalifikācijas periodu.
Ja topošajai māmiņai ir piešķirts maternitātes pabalsts, tad viņai par to pašu jaundzimušo ir tiesības saņemt arī vecāku pabalstu.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 200 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!