Lasīšanai: 1 minūte

Uzteikuma pamatojums

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
23. novembrī, 2022
Jekaterina

Sveiki! Vai dzīvesvietas maiņa no Latvijas uz citu valsti ir uzskatāma par Darba likuma 100. panta piektajā daļā minēto “svarīgo iemeslu” vai 100. panta pirmajā daļā ietverto “pēc paša vēlēšanās”?

A
atbild:
24. novembrī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbinieka uzteikums, pamatojoties uz Darba likuma 100. panta piekto daļu, nebūs saistāms ar darbinieka brīvprātīgu lēmumu pārcelties dzīvot uz citu apdzīvotu vietu/valsti.

Attiecīgā panta daļas piemērošana ir saistīta ar ļoti konkrētiem, īpašiem apstākļiem, kas atbilstoši tiesu praksei un judikatūrai nozīmē katru tādu apstākli, kas, pamatojoties uz tikumības un taisnprātības apsvērumiem, neļauj turpināt darba tiesiskās attiecības.