Bērna kopšanas atvaļinājuma izmantošana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
22. novembrī, 2022
Karina

Janvārī man ir jādzemdē. Protams, konkrēts datums nav zināms. Ar vīru nolēmām, ka pēc bērna piedzimšanas viņš izmantos bērna kopšanas atvaļinājumu.
Kā pareizi uzrakstīt iesniegumu, lai pēc bērna piedzimšanas vīrs varētu paņemt bērna kopšanas atvaļinājumu uz vienu gadu? Vai, uzrakstot datumu un bērnam vēl neesot piedzimušam, viņam ļaus izmantot bērna kopšanas atvaļinājumu?
Nevēlos, lai būtu tā, ka man ir vajadzīga palīdzība, taču vīrs ir darbā.

A
atbild:
24. novembrī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba devējam nav tiesiska pamata piešķirt darbiniekam bērna kopšanas atvaļinājumu par vēl nepiedzimušu bērnu. To ir iespējams izdarīt tikai tad, kad bērns ir piedzimis un reģistrēts.

Tomēr darbinieks var laikus brīdināt darba devēju, ka līdz ar bērna piedzimšanu plāno izmantot bērna kopšanas atvaļinājumu konkrētā apmērā un minēt potenciālo bērna dzimšanas laiku.

Lai būtu kopā ar sievu dzemdībās, darbinieks ir tiesīgs prasīt tam piešķirt atvaļinājumu bez darba samaksas saglabāšanas vai izmantot kārtējā atvaļinājuma dienu/dienas.