TĒMA: Finanses

Kāpēc banka prasa naudas saņēmēja pases kopiju

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. novembrī, 2022
Jurij

Labdien! Ja man vajag atvērt bankā kontu, lai nosūtītu naudu uz Baltkrieviju, vai tas ir likumīgi, ka banka grib tās personas pases kopiju, kurai gribu nosūtīt naudu?

A
atbild:
23. novembrī, 2022

Lai varētu sniegt precīzu atbildi uz jautājumu, būtu svarīgi saprast iemeslus, kāpēc banka prasa šo informāciju. Pašreiz varam sniegt vispārīgu informāciju, ka normatīvie akti neprasa iegūt maksājuma saņēmēja pases kopiju visos gadījumos, taču banka var prasīt šo informāciju, ja ir identificēti papildu riski, kuru pārvaldīšanai tā ir nepieciešama. Piemēram, praksē ir bijuši gadījumi, kad tiek prasīta saņēmēja pases kopija, jo tā vārds, uzvārds sakrīt ar sankciju sarakstā minēto personu un ir nepieciešams pārliecināties, vai šī ir sankcionētā vai cita persona. Tāpat var būt situācijas, kad pastāv šaubas par saņēmēja identitātes datiem un, lai gūtu pārliecību par personas identitāti, tiek pieprasīti attiecīgie dati.