Lasīšanai: 1 minūte

Vai var iegādāties īpašumu, par to maksājot no ārzemju bankas konta

J
jautā:
08. septembrī, 2021
Dainis

Vai var Latvijā nopirkt īpašumu ar Lielbritānijas bankas kontu? Naudu uz Latvijas kontu negribas skaitīt, jo tiks novilkti nodokļi, tāpēc interesē, vai var izmantot ārzemju kontu nekustamā īpašuma iegādei.

A
atbild:
10. septembrī, 2021

Norēķiniem par jebkuru pirkumu var izmantot ne tikai Latvijas banku kontus. Tomēr tas neatbrīvo no pienākuma maksāt attiecīgos nodokļus. Nodokļi ir jāmaksā. Mums nav zināmi gadījumi, kad īpašuma pirkuma darījumos tiek veiktas kādas automātiskas nomaksas no konta. Automātiskas darbības var būt situācijās, ja personai jau ir nodokļu parāds un sākta piedziņa.