Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kā legalizēt dzīvoklī izbūvētas arkas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
20. novembrī, 2022
Viktorija

Kā var legalizēt arkas? Vai par nelikumīgām arkām īpašniecei tiks piemērots sods?

A
atbild:
23. novembrī, 2022
Rīgas dome
Kaspars Līcītis, Zīmola un komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators

Visticamāk, tā būs vienkāršota pārbūve, kurai nepieciešams paskaidrojuma raksts. Tomēr ir būtiski konsultēties RD PAD.

Ja netiek skartas nesošās sienas, tad nepieciešams iesniegt paziņojumu par būvniecību.

Būvniecības likuma 25. pants nosaka, ka par būvdarbiem, kas uzsākti vai veikti uz zemesgabala, būvē vai tās daļā bez paskaidrojuma raksta, apliecinājuma kartes vai būvatļaujas gadījumos, kad tā ir nepieciešama, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai līdz četrsimt naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai – līdz četrtūkstoš naudas soda vienībām. Naudas soda vienība ir 5,00 eiro. Līdz ar to ir svarīgi sakārtot dokumentāciju.