TĒMA: Mājoklis

Remontdarbu rēķins

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. novembrī, 2022
Viktorija

Labdien! Es jums rakstu, jo gribu noskaidrot, vai es varu pieprasīt RNP izveidot rēķina pārrēķinu. Kopš 03.10.2022. esmu jaunā dzīvokļa īpašniece, bet man tika piestādīts rēķins par remontdarbiem laika periodā, kad dzīvoklim bija cits īpašnieks. Remontdarbi tika veikti jūlijā, augustā un septembrī, taču rēķinu par tiem saņēmu oktobrī un novembrī. Sanāk, ka man vajag maksāt par remontdarbiem laikposmā, kad nebiju īpašniece. Vai es varu lūgt RNP izveidot rēķinam labojumu un piestādīt visu summu par remontdarbiem iepriekšējam īpašniekam? Vai rēķinu piestādīšana ar tik lielu aizkavējumu nav Grāmatvedības likuma pārkāpums? Paldies!

A
atbild:
23. novembrī, 2022
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Pieļauju – kā esošajam īpašniekam jums ir saistošs saņemtais rēķins, neatkarīgi no remontdarbu veikšanas laika, tomēr uz šādiem jautājumiem nevar sniegt precīzas atbildes. Šādos gadījumos jāvēršas pie juristiem, kuri, detalizēti iepazīstoties ar situāciju, varēs izvērtēt, vai rēķins ir jāapmaksā vai var prasīt pārrēķinu RNP, vai, iespējams, prasīt kompensāciju no bijušā īpašnieka.