TĒMA: Tieslietas

Tiesvedībā var būt nepieciešama juridiskās palīdzība

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
09. novembrī, 2022
Kas notiek?

Labdien! Par ģimenes lietu. Kur man vērsties pēc palīdzības, ja otrs pastāvīgi melo un raksta visādus izdomājumus (šajā gadījumā bērna māte) par dažādām situācijām? Ir pierādīts, ka bērna māte melo, bet tiesa to neņem vērā. Viņa tiesas sēdes laikā paziņo, ka bērnu nedos tētim un viss. Tiesa uz to nereaģēja un pat neaizrādīja bērna mātei. Māte iesaista bērnu tiesas procesā, veic emocionālo vardarbību pret meitu! Kā tas viss ir iespējams? Tas viss ir ne tikai negodīgi, bet reāli tiesa piedalās bērna tēta izstumšanā no dzīves. Jo nosaka lēmumus, kuri ir absurdi, un māte tos nepilda un mūsu tiesu sistēma to pieļauj. Kā vispār kaut kas tāds ir iespējams?

A
atbild:
28. novembrī, 2022

Jūsu minētajā situācijā, ja pastāv bažas par to, ka tiesvedības procesā nespējat pilnvērtīgi aizstāvēt savas tiesības, tad rekomendētu jums vērsties pēc juridiskas palīdzības pie zvērināta advokāta, kas specializējas ģimenes tiesības. Zvērināts advokāts labi pārzina tiesību aktus un tiesvedības procesu, t.sk. procesuālās tiesības un pienākumus, un spēs palīdzēt jums labāk aizstāvēt savas pozīcijas konkrētajā situācijā. Katrā ziņā tiesas pienākums ir ņemt vērā bērna vislabākās intereses, savukārt jums ir tiesības tiesas pieņemtos nolēmumus apstrīdēt (likumā noteiktajā kārtībā), un arī šajā gadījumā jums noderētu kvalificēta juridiskā palīdzība.