TĒMA: Nodokļi

PVN rēķinu var izrakstīt PVN maksātāju reģistrā reģistrēts nodokļa maksātājs

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
15. oktobrī, 2022
Luiza

Labdien! Esmu pašnodarbinātā (saimnieciskās darbības veicēja, friziere). Vai man jāmaksā PVN, ja ienākumi nepārsniedz 40 000 gadā un neesmu reģistrēta PVN maksātāju reģistrā? Vai es drīkstu izrakstīt rēķinu par pakalpojumu ar PVN, ja neesmu reģistrēta PVN maksātāju reģistrā un man nav jāmaksā PVN? Vai es varu iegādāties savai profesionālajai darbībai nepieciešamās preces bez PVN?

A
atbild:
03. novembrī, 2022
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Skaidro VID nodokļu speciālisti: “Friziera pakalpojumu sniegšana par atlīdzību Pievienotās vērtības nodokļa likuma 5. panta pirmās daļas izpratnē ir ar PVN apliekams darījums. Ja Jūsu sniegto pakalpojumu kopējā vērtība iepriekšējo 12 mēnešu laikā (kas nav saistīts ar kalendāro gadu) nav pārsniegusi 40 000 eiro, tad Jums līdz pārsnieguma brīdim nav jāreģistrējas VID PVN maksātāju reģistrā, ievērojot Pievienotās vērtības nodokļa likuma 59. panta pirmo daļu, ja vien neizpildās citi nosacījumi obligātai reģistrācijai VID PVN maksātāju reģistrā.Vēršam uzmanību, ka tikai VID PVN maksātāju reģistrā reģistrētam nodokļa maksātājam ir tiesības un pienākums izrakstīt PVN rēķinu. Tādējādi Jums nav tiesību izrakstīt PVN rēķinu par sniegto pakalpojumu, kamēr neesat reģistrēta VID PVN maksātāju reģistrā. Ja Jūsu profesionālajai darbībai nepieciešamo preču iegāde Latvijā tiks veikta no personas, kura nav reģistrēta VID PVN maksātāju reģistrā, šim darījumam PVN netiks piemērots.”