TĒMA: Mājoklis

Jākonstatē, vai ir notikusi nelikumīga būvniecība

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
14. oktobrī, 2022
Ģirts

Sveiki! Dzīvoju daudzdzīvokļu mājas 3. stāvā, un man ir aizdomas, ka kaimiņi ir patvaļīgi veikuši starpstāvu pārseguma maiņu, jo vienā no dzīvokļa istabām ir divi caurumi griestos, kā arī nepastāv skaņas izolācija, t. i., var dzirdēt kaimiņu spertos soļus, modinātājus, strīdus utt. Secinu, ka viņu projekts ir īstenots, neievērojot būvniecību reglamentējošajos normatīvajos aktos noteikto kārtību, proti, šāds projekts ir īstenots bez būvatļaujas. Iesniedzu iesniegumu vietējās pašvaldības būvvaldē, un būvvalde norādīja, ka man ir jāvēršas pie ēkas apsaimniekotāja, lai rastu minētajai situācijai risinājumu. Nosūtīju e-pastu ar būvvaldē saņemto atbildi ēkas apsaimniekotājiem, bet, tā kā nesaņēmu atbildi, nolēmu pārrunāt šo situāciju klātienē. Pēc sarunas var secināt, ka ēkas apsaimniekotāja nemaz nezina, kā rīkoties šādā situācijā. Tāpēc jautājums –, kā man tālāk rīkoties, ja būvvalde ir norādījusi, ka jāvēršas pie ēkas apsaimniekotājiem, taču ēkas apsaimniekotāji nav īpaši ieinteresēti palīdzēt, jo nezina, kā atrisināt šo problēmu? Kādi šajā gadījumā ir ēkas apsaimniekotāju pienākumi? Cik ilgā laikā apsaimniekotājiem ir jāatrisina šī problēma?

A
atbild:
19. oktobrī, 2022
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Šajā gadījumā remontdarbi ir notikuši atsevišķajā īpašumā (dzīvoklī), par ko kopīpašuma pārvaldnieks, visticamāk, nav informēts. Būvvaldei ir tiesības apsekot jebkuru īpašumu un kontrolēt, vai nav notikusi nelikumīga būvniecība.