Lasīšanai: 1 minūte

Vai bezdarbniekam apmaksā darbnespējas lapu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. oktobrī, 2022
Marina

Labdien! Pēc bērna kopšanas atvaļinājuma sieviete neatgriezās darbā, ieguva bezdarbnieka statusu (saņem bezdarbnieka pabalstu) un saslima. Vai šajā gadījumā tiks apmaksāta darbnespējas lapa? Ja tiks apmaksāta, kādā apmērā? Vai uz darbnespējas lapas laiku tiks apturēta bezdarbnieka pabalsta izmaksa?

A
atbild:
13. oktobrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Darbnespējas lapu bezdarbniekam neapmaksā. Bezdarbnieka pabalsta saņēmējs ir sociāli apdrošināts, bet tikai pensijai. Obligātās iemaksas par bezdarbnieku veic valsts. Iemaksu objekts, no kura tiek veiktas obligātās iemaksas (20%), ir bezdarbnieka pabalsts. Šīs iemaksas tiek novirzītas pensiju kapitālam.