Lasīšanai: 1 minūte

Izbraukšana no valsts, ja noteikta probācijas uzraudzība

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
05. oktobrī, 2022
Svetlana

Labdien! Latvijas pilsonim tiesa kā pamatsodu pēc Krimināllikuma 125. panta noteica probācijas uzraudzību uz diviem gadiem. Cilvēks dzīvo un ir deklarēts Rīgā, taču vēlas doties strādāt Somijā, jo tur ir atradis labi atalgotu darbu. Vai probācijas dienests var atļaut doties strādāt Somijā, vienlaikus uz turieni pārceļot arī probācijas uzraudzību?

A
atbild:
14. oktobrī, 2022

Latvijas Sodu izpildes kodeksa 155. panta ceturtajā punktā ir noteikts, ka “nosacīti notiesātā pienākumi ir informēt Valsts probācijas dienesta amatpersonu par savu dzīvesvietu, darbavietu vai mācību iestādi, kā arī nekavējoties (tiklīdz nosacīti notiesātajam tas kļuvis zināms) paziņot par to maiņu”. LV portālā jau ir publicēta atbilde uz analoģisku jautājumu, tā ir pieejama šeit. Papildu jautājumi probācijas uzraudzībā esošai personai ir jānoskaidro tieši Valsts probācijas dienestā.