TĒMA: Tieslietas

Ja laulātais nepiekrīt šķirties

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. oktobrī, 2022
Anon

Sveicināti! Ārzemēs tika noslēgta laulība, taču šobrīd ir aizritējuši trīs gadi, kopš mēs vairs nedzīvojam kopā. Kā var vienpusēji izbeigt laulību? Bērnu nav, kopējas mantas arī nav. Vai to var darīt pie notāra vai tikai caur tiesu? Otra puse nevēlas šķirties, meklē ikvienu iemeslu, lai nešķirtos. Šajā gadījumā būtisks ir arī laulātā vīzas statuss, jo līdz laulībai bija darba vīza, pēc tam – ģimenes vīza.

A
atbild:
25. oktobrī, 2022

Laulība tiek uzskatīta par izirušu, ja vairs nepastāv laulāto attiecības un nav pamata uzskatīt, ka tādas varētu tikt atjaunotas. Civillikuma 72. pants paredz, ka laulība ir izirusi, ja laulātie vismaz gadu dzīvo šķirti. Laulību var šķirt notārs tikai tādā gadījumā, ja tam piekrīt abi laulātie un iesniedz notāram kopīgu pieteikumu, taču, ja viens no laulātajiem nepiekrīt laulības šķiršanai, vienīgais variants ir pieprasīt laulības šķiršanu tiesas ceļā, iesniedzot tajā prasības pieteikumu.