TĒMA: Mājoklis

Īpašniekiem ir saistoši normatīvi par kāpņu telpas uzkopšanu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
22. septembrī, 2022
Inese

Labdien! Liels piecu stāvu īres nams Rīgas centra nomalē. Augustā no mantiniekiem to pārpirka firma, tagad renovē, notiek remontdarbi. Pagaidām daļa īrnieku nav izvākušies, un īres līgumi ir spēkā. Jaunie īpašnieki neuzkopj kāpņu telpas, tās kļūst arvien netīrākas – ar smiltīm, krāsu, skaidām. Īpašnieka pārstāvim tiek norādīts, ka ir jāpilda MK noteikumi Nr. 906 “Dzīvojamās mājas sanitārās apkopes noteikumi”, kuru 14. punktā norādīts: “Kāpņu telpā vismaz vienu reizi nedēļā veicama mitrā uzkopšana. Sliktos laikapstākļos (piemēram, palielināts nokrišņu daudzums) mitrā uzkopšana veicama biežāk – dzīvojamās mājas pārvaldītāja noteiktajos termiņos.” Viņš atbild, ka diemžēl īrniekiem jāpaciešas, jo notiek remontdarbi un kāpņu telpu uzkopšana būs tikai oktobra sākumā. Tā nav notikusi vismaz visu septembri. Vai šajā gadījumā īpašniekam ir jāievēro MK noteikumi Nr. 906 vai arī tos var tik rupji ignorēt? Paldies par atbildi!

A
atbild:
23. septembrī, 2022
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Īpašniekam ir saistoši visi normatīvie akti, kas regulē tam piederošā nekustamā īpašuma uzturēšanu, pārvaldīšanu, remontu. Īpašniekam ir jārisina jautājums, kā tiks organizēta kāpņu telpu uzkopšana.