Vai parādnieks pats var pārtraukt maksātnespējas procesu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. septembrī, 2022
Kaspars

Vai parādnieks var pārtraukt maksātnespējas procesu? Administrators grib atņemt daļu dāvinājumā saņemtā īpašuma.

A
atbild:
12. oktobrī, 2022

Atbilde uz līdzīgu jautājumu tika sniegta jau iepriekš un ir pieejama šeit.

Fiziskās personas maksātnespējas procesā tiek piemēroti juridiskās personas maksātnespējas procesa noteikumi, ciktāl tiesību aktos nav noteikts citādi (Civilprocesa likuma 363. 21 pants).

Civilprocesa likuma 363.8 panta otrā daļa noteic, ka parādnieks nav tiesīgs atsaukt maksātnespējas procesa pieteikumu.

Tas nozīmē, ka pēc tam, kad ir uzsākts maksātnespējas process, pārādnieks pats pēc saviem ieskatiem nav tiesīgs pārtraukt maksātnespējas procesu.

Atgādinu, ka fiziskās personas maksātnespējas procesa mērķis ir pēc iespējas pilnīgāk apmierināt kreditoru prasījumus no parādnieka mantas un dot iespēju parādniekam, kura manta un ienākumi nav pietiekami visu saistību segšanai, tikt atbrīvotam no neizpildītajām saistībām un atjaunot maksātspēju. Bet, ja pastāv likumā noteikti šķēršļi parādnieka saistību dzēšanai maksātnespējas procesā, tad, izbeidzot maksātnespējas procesu, atjaunojas kreditoru tiesības prasīt saistību izpildi no parādnieka tiesas ceļā (Maksātnespējas likuma 151. pants), tostarp vērst piedziņu uz parādnieka īpašumā esošo nekustamo īpašumu.