Ja par braukšanu reibumā atņemtas vadītāja tiesības citā valstī

J
jautā:
18. augustā, 2013
Renate Berzina

Vācijā atņēma tiesības par braukšanu alkohola reibumā. Vai Latvijā tiesības automātiski tiek zaudētas?

A
atbild:
22. augustā, 2013
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Jā, tiesības ir zaudētas. LV portālam skaidro Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD): ja Vācijā vadīšanas tiesības atņemtas par tādu pārkāpumu, pēc kura Latvijā, lai atjaunotu vadīšanas tiesības, ir jākārto eksāmeni, tad personai, atjaunojot tiesības Latvijā, šie eksāmeni būs jākārto.

Tātad pat tad, ja Vācijā par braukšanu reibumā vadītāja tiesības tiek atņemtas uz noteiktu termiņu un pēc tam bez eksāmena atjaunotas, uz Jums attiecas Latvijas likumi un formalitātes.

Informācija par to, kā atjaunojamas tiesības, ja tās atņemtas reibinošu vielu lietošanas dēļ, atrodama CSDD interneta vietnē.

Pēc tiesību atņemšanas termiņa beigām tās var atjaunot jebkurā citā ES valstī, arī Vācijā, saskaņā ar šīs valsts likumiem un tur noteikto kārtību.