Lasīšanai: 1 minūte

Sods par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā no 1.janvāra nemainīsies

J
jautā:
10. decembrī, 2013
Valda Jeromenoka

Vai būs izmaiņas likumdošanā attiecībā uz administratīvo arestu par transporta līdzekļa vadīšanu alkohola reibumā ar  2014.gada 01.janvāri?

A
atbild:
13. decembrī, 2013
Tieslietu ministrija
Anda Smiltēna, Valststiesību departamenta Administratīvo tiesību nodaļas vadītāja

Tieslietu ministrija nav plānojusi izmaiņas attiecībā uz sodiem par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā no 2014.gada 1.janvāra.  Tieslietu ministrija ir izstrādājusi Administratīvo pārkāpumu procesa likumprojektu,  kuru 16.decembrī izskatīs Ministru kabineta komitejā, kurā vairs nav paredzēts tāds sods kā administratīvais arests. Tas nozīmē, ka arī par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā nākotnē vairs nevarēs piemērot administratīvo arestu. Taču jāvērš uzmanību uz to, ka šis likumprojekts, pēc aptuvenām prognozēm,  varētu stāties spēkā vien 2017.gadā.