Izsoles sludinājuma tekstā publicējamā informācija

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
04. augustā, 2022
Raivis

Labdien! Jautājums ir par mana vārda un uzvārda publicēšanu publiskā izsoļu portālā. Tātad zvērināts tiesu izpildītājs ir publicējis izsoli portālā, norādot arī manu vārdu un uzvārdu. Izsole nav vērsta pret man piederošām domājamām daļām, bet gan pret manu radinieku. Jūtos diezgan nelabi, kad man sāk zvanīties un uzdot jautājumus, ar kuriem man šai lietā nav nekāda sakara.

A
atbild:
15. augustā, 2022

Informāciju, kas publicējama sludinājumā saistībā ar nekustamā īpašuma pārdošanu izsolē, nosaka Civilprocesa likuma 606. panta trešā daļa: sludinājumā par nekustamā īpašuma izsoli norāda:

1) nekustamā īpašuma īpašnieka un piedzinēja vārdu un uzvārdu, juridiskajām personām – nosaukumu un juridisko adresi;

2) tiesu izpildītāja vārdu, uzvārdu, amata vietu un prakses vietu;

3) nekustamā īpašuma īsu aprakstu, atrašanās vietu un kadastra numuru;

31) apbūves tiesības līguma datumu, priekšmetu un termiņu, ja tiek izsolīta apbūves tiesība;

4) nekustamā īpašuma novērtējumu;

5) kura izsole pēc kārtas tā ir;

6) izsoles sākumcenu un izsoles soli;

7) izsoles sākuma datumu un noslēguma datumu un laiku;

8) vai izsoles cena apliekama ar pievienotās vērtības nodokli un kāda ir šīs cenas apliekamā vērtība;

9) nodrošinājuma summu, kas iemaksājama tiesu izpildītāja depozīta kontā;

10) datumu, līdz kuram persona, kas vēlas piedalīties izsolē, var iemaksāt nodrošinājuma summu un lūgt tiesu izpildītāju autorizēt to dalībai izsolē;

11) norādi uz tīmekļa vietni, kur pieejama informācija par izsoles kārtību un nosacījumiem, ar kādiem personas var reģistrēties dalībai izsolē un piedalīties solīšanā.