Lasīšanai: 1 minūte

Vienkāršotā prasībā nav iespējamas papildu prasības

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
27. jūlijā, 2022
igors

Vai tad vienkāršotās procedūras prasībā par uzturlīdzekļu piedziņu nav iespējams noteikt ekspertīzi par bērna bioloģiskās izcelšanās noteikšanu? Tā ir taisnība, ka nevaru prasīt DNS testu?

A
atbild:
28. augustā, 2022

Saskaņā ar Civilprocesa likuma 250.19 panta pirmo un otro daļu, vienkāršota procedūra ir pieļaujama tikai divu kategoriju lietās – parāda piedziņa vai uzturlīdzekļu piedziņa. Papildu prasības, tādas kā ekspertīzes noteikšana vai kāds cits ar bērnu saistīts jautājums, vienkāršotā procedūrā netiek skatītas.

Ja pastāv nepieciešamība noteikt ekspertīzi par bērna izcelšanās noteikšanu, ir jāiesniedz prasības pieteikums kopā ar prasību par uzturlīdzekļu piedziņu parastajā kārtībā.

Šādā gadījumā, saskaņā ar Civilprocesa likuma 43. panta pirmo daļu 3. punktu, valsts nodeva par tādu prasību nav jāmaksā.