Kāds drīkst būt žoga augstums

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
26. jūlijā, 2022
Karlis

Cik augstu žogu ir atļauts būvēt Jaunmārupes lauku teritorijā? Un cik liela caurredzamība ir atļauta?

A
atbild:
29. jūlijā, 2022
Mārupes novada pašvaldība
Uva Bērziņa, Sabiedrības iesaistes un mārketinga nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste

Mārupes novada teritorijas plānojuma 2014.–2026. gadam teritorijas un apbūves noteikumu 4.6 sadaļa “Noteikumi žogiem un prettrokšņu sienām” nosaka regulējumu žogu augstumam un caurredzamībai:

186. Žogu augstums un caurredzamība:

  • priekšpagalma un ārējā sānpagalma žogi nedrīkst būt augstāki par 1,6 m, ar caurredzamību ne mazāku kā 50%;
  • žogus, kas piekļaujas iekšējam sānpagalmam un aizmugures pagalmam, pieļaujams izbūvēt blīvus un līdz 1,8 m augstus;
  • dzīvžogiem jābūt ne augstākiem par 2 m;
  • ražošanas un darījumu iestāžu apbūves teritorijās žogus var veidot ne augstākus par 1,8 m. Pieļaujams izvietot necaurredzamus žogus, ja tas nepieciešams slēgtas ražošanas zonas nodrošināšanai;
  • žoga augstums nosakāms pieņemot par 0.00 līmeni esošo vai plānoto ietves (ceļa) līmeni ielas (ceļa) pusē. Žogu "”sadures” vietās gruntsgabalu robežpunktos iekškvartālā žoga 0.00 atzīme jānosaka kaimiņiem savstarpēji vienojoties

Noteikumi attiecas uz visu novada teritoriju neatkarīgi no apdzīvotas vietas vai lauku teritorijas.