Vai papildu mājas ieejas ierīkošana atbilst vienkāršotajai pārbūvei

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
24. jūlijā, 2022
Marta

Labdien! Kāda tipa papildu ieeju ar pacēlāju un kāpnēm nav jāsaskaņo atsevišķi jau pabeigtam privātmājas otrajam stāvam, kura projektā šīs atsevišķās ieejas no ārpuses nav? Ģimenes apstākļu dēļ tiek meklēts variants, kā palīdzēt ģimenes loceklim ar kustību traucējumiem iespējami ātrākā veidā, negaidot atsevišķa jauna projekta saskaņošanu, ja tas legāli ir iespējams. Praktiski tā būtu tikai jau esošā loga nomaiņa uz durvīm, kur no mājas ārpuses pievienot pacēlāju + kāpnes (pacēlājs, kas iet gar kāpju margām, bet vēl izskatām finansiāli izdevīgāko variantu). Paldies jau iepriekš!

A
atbild:
04. augustā, 2022
Rīgas dome
Edīte Matuseviča, Komunikācijas pārvaldes ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore

Jautājumā aprakstītā situācija atbilst vienkāršotai pārbūvei. Vienkāršota pārbūve ir būvdarbi, kuru rezultātā ēkas nesošajās konstrukcijās veic jaunu ailu, piemēram, logu, durvju, lūku, inženiertīklu šahtu vai šķērsojumu, būvniecību, pārbūvi vai nojaukšanu, kā arī ēkas ārējo kāpņu, pandusa vai terases jaunu būvniecību, pārbūvi vai nojaukšanu. Vispārīgā gadījumā nepieciešams izstrādāt un Rīgas domes pilsētas attīstības departamentā saskaņot paskaidrojuma rakstu.