Sods par braukšanu bez OCTA piemērojams vairākkārt

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
28. jūnijā, 2022
Andrejs

Kā rīkoties, ja man tika konstatēti divi pārkāpumi par to, ka nebija OCTA vienā dienā? Viens jau ir apmaksāts, tagad atnāca vēl viens. vai CSDD lēmumu var apsūdzēt?

A
atbild:
30. jūnijā, 2022
Sandis Zellis
jurists

Ņemot vērā, ka Ceļu satiksmes likuma 18. panta 2. punkts aizliedz tādu transportlīdzekļu piedalīšanos ceļu satiksmē Latvijā, attiecībā uz kuriem nav veikta sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana, uzskatāms, ka ik reizi, kad šāds transportlīdzeklis piedalās ceļu satiksmē, tā vadītājs izdara Ceļu satiksmes likuma 18. panta 2. punkta pārkāpumu. Sākotnēji ir iegādājama apdrošināšanas polise konkrētajam transportlīdzeklim, un tikai pēc tam ar šo transportlīdzekli var piedalīties ceļu satiksmē.

Administratīvās atbildības likuma 22. panta pirmā daļa noteic: ja viena persona izdarījusi divus vai vairākus administratīvos pārkāpumus, administratīvo sodu piemēro par katru pārkāpumu atsevišķi. Līdz ar to lēmuma pārsūdzēšana jūsu norādīto apstākļu dēļ nav pamatota.