E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 26573
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Nodokļi
1
3
1
3

Vai ASV maksātais invaliditātes pabalsts ir ar nodokli apliekams ienākums Latvijā

J
jautā:
16. jūnijā, 2022
Zane

Labdien. Jautājums par IIN piemērošanu. Topošais vīrs saņem ASV invaliditātes pabalstu kā ASV armijas veterāns (veselības stāvokļa pasliktināšanās dēļ dienesta laikā, kas novērtēts kā strādātnespējošs). Plānojam dzīvot Latvijā, tātad, cik saprotu, viņš kļūs par Latvijas nodokļu rezidentu. Vai un kādā veidā Latvijā tiek piemērots IIN šāda veida ienākumiem (ASV nodoklis netiek piemērots)?

A
atbild:
13. jūlijā, 2022
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, Sabiedrisko attiecību speciāliste

Iedzīvotāju ienākuma nodokli (turpmāk – nodoklis) maksā fiziskās personas, kas atbilstoši likumam “Par nodokļiem un nodevām” ir iekšzemes nodokļu maksātāji (turpmāk – arī rezidenti) un taksācijas periodā (kalendārajā gadā) ir guvuši ienākumus Latvijas Republikā un/vai ārvalstīs. Latvijas nodokļu rezidenta apliekamie ienākumi ir visi ienākumi, kas gūti Latvijā un ārpus tās, izņemot tos ienākumus, kas likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” ir minēti kā ar nodokli neapliekami. Latvijas rezidentu ārvalstīs gūtais ienākums, tai skaitā ASV izmaksāts invaliditātes pabalsts, ir jānorāda gada ienākumu deklarācijā.

Atbilstoši Latvijas Republikas un Amerikas Savienoto Valstu Konvencijas par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma nodokļiem (turpmāk – konvencija) 19. pantam atlīdzība, kura nav pensija un kuru fiziskajai personai maksā Līgumslēdzēja Valsts, tās politiski administratīvā vienība vai pašvaldība vai kura tiek izmaksāta no šīs valsts, administratīvās vienības vai pašvaldības sabiedriskajiem fondiem par šai valstij, administratīvajai vienībai vai pašvaldībai sniegtajiem atkarīgajiem individuālajiem pakalpojumiem, kas sniegti, izpildot valstiskas funkcijas, netiks aplikta ar nodokli Latvijas Republikā.

Tātad saņemtais invaliditātes pabalsts Latvijas Republikā nav apliekams ar iedzīvotāju ienākuma nodokli atbilstoši konvencijā noteiktajam atbrīvojumam, ja, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, tai būs pievienots Amerikas Savienoto Valstu kompetentās iestādes izsniegts apliecinājumu par to, ka konkrētais pabalsts nav pakļauts aplikšanai ar nodokli Amerikas Savienotajās Valstīs.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU