Lasīšanai: 1 minūte

Vai īpašumu var pārdot zem kadastra vērtības

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. jūnijā, 2022
Olga

Vai drīkst pārdot nekustamo īpašumu (zemi ar būvi) zem kadastra vērtības cenas?

A
atbild:
15. jūnijā, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Civillikuma 2015. pants paredz: “Nav vajadzīgs, lai pirkuma maksa taisni atbilstu pirkuma priekšmeta vērtībai, un līgums paliek spēkā, kaut arī priekšmets būtu pārdots zem tā īstas vērtības (draudzības pirkums) vai virs tās. Ja pirkuma maksa nolikta tikai izskata pēc, tad līgums nav vis pirkums, bet ir dāvinājums.”

Ja pirkuma maksa būs mazāka nekā īpašuma kadastrālā vērtība, aprēķinot valsts nodevu, tiks ņemta vērā kadastrālā vērtība. Šādu kārtību noteic Ministru kabineta 2009. gada 27. oktobra noteikumu Nr. 1250  “Noteikumi par valsts nodevu par īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā” 8. punkts.