Kā uzzināt personas deklarēto adresi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
26. aprīlī, 2022
Jānis

Labdien! Ir situācija: mājas pārvaldnieks tiesājas ar īrnieku, ir īres līgums, bet nav zināma īrnieka deklarētā adrese, viņš to neizpauž. Vai un kur ir iespējams to uzzināt, lai iesniegtu pieteikumu tiesai? ir zināmi visi īrnieka personas dati: vārds un uzvārds, personas kods, jo tie atrodas līgumā. Tātad ir vajadzīga tikai deklarētā īrnieka adrese. Ir zināms, ka īres dzīvoklī īrnieks nav deklarējies.

A
atbild:
17. maijā, 2022
Olga Lauva
juriste

Informāciju par citas personas deklarēto dzīvesvietas adresi var uzzināt tikai konkrētās personas pilnvarots pārstāvis. Ir iespējams iesniegt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē pieprasījumu, kurā norādīts:

1)      nepieciešamais ziņu apjoms un izsniegšanas veids;

2)      pamatojums ziņu saņemšanas nepieciešamībai un pievienots to apliecinošs dokuments;

3)      ziņu izmantošanas mērķis;

4)      dati, pēc kuriem var identificēt personu.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes tīmekļa vietnē  ir atrodama informācija par izziņu izsniegšanas kārtību no Fizisko personu reģistra un izziņas pieprasīšanai nepieciešamajiem dokumentiem.

Ja vēlaties pārbaudīt, vai cita persona, kuras personas kods un iespējamā adrese jums ir zināmi, ir vai nav deklarēta norādītajā adresē, izmantojiet bezmaksas e-pakalpojumu “Pārbaude, vai persona ir deklarēta norādītajā adresē”.