Vecāku pabalsta aprēķins, ja ilgstoši bijusi slimības lapa B

J
jautā:
25. aprīlī, 2022
Kristīne

Vai vecāku pabalsta summu ietekmē tas, ka šajā 12 mēnešu periodā pirms grūtniecības iestāšanās biju uz B slimības lapas divus mēnešus un, iestājoties grūtniecībai, no otrā mēneša esmu uz B slimības lapas līdz dekrēta sākumam?

A
atbild:
28. aprīlī, 2022
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Anita Jakseboga, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Vidējo iemaksu algu aprēķina no ienākumiem 12 mēnešu periodā, neņemot vērā 2 pēdējos mēnešus pirms mēneša, kurā sāksies grūtniecības lapa.  Šādā gadījumā vidējo algu maternitātes pabalstam aprēķinās 12 kalendāro mēnešu periodā neieskaitot darba nespējas dienas.

Vecāku pabalstam tāpat vidējo algu aprēķinās no ienākumiem 12 kalendāro mēnešu periodā, neņemot vērā 2 pēdējos mēnešus pirms mēneša, no kura pieprasīsiet vecāku pabalstu. Tāpat šā perioda kalendāro dienu skaitā netiks ieskaitītas darba nespējas dienas un grūtniecības atvaļinājuma kalendārās dienas.

Ja visā 12 kalendāro mēnešu periodā ir pārejoša darba nespēja un grūtniecības un dzemdību atvaļinājums, tad vidējo iemaksu algu aprēķina, atkāpjoties līdz mēnesim, kurā ir darba ienākumi.