Kāda izglītība nepieciešama bioloģijas skolotājam

J
jautā:
10. februārī, 2022
Nataļja

Labdien! Esmu pabeigusi LU Bioloģijas fakultāti. Dabaszinātņu bakalaurs. Vai man ir iespēja strādāt par bioloģijas skolotāju? Kas vēl ir nepieciešams? Paldies!

A
atbild:
17. februārī, 2022

Jūs varat strādāt vispārējās izglītības iestādē par bioloģijas mācību priekšmeta skolotāju, ja augstākās izglītības studiju programmas ietvaros apgūta ar mācību priekšmetu saistīta studiju programmas daļa vismaz divu kredītpunktu jeb vismaz 72 stundu apjomā vai, ja apgūsiet profesionālās kompetences pilnveides programmu (parasti – 72 stundu apmērā), saņemot sertifikātu pedagoģijā.

Ņemot vērā, ka jums ir augstākā izglītība mācību priekšmetam atbilstošā zinātnes nozarē, jūs jau patlaban vienā izglītības iestādē ne ilgāk kā gadu varat arī mācīt bioloģiju skolotāja mentora vadībā. To paredz Ministru kabineta 2018. gada 11. septembra noteikumu Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” 2. pants.