Lasīšanai: 1 minūte

Kā reģistrēt jaunu kristīgo draudzi

J
jautā:
06. janvārī, 2022
Lita

Kādi dokumenti nepieciešami, lai dibinātu jaunu kristīgo draudzi? Mācītājs nedzīvo Latvijā, bet vēlas pārcelties uz dzīvi šeit un kalpot.

A
atbild:
08. aprīlī, 2022

Draudzes dibinātāju vidū jābūt ne mazāk kā 20 Latvijas pilsoņiem vai personām, kuras ir reģistrētas Iedzīvotāju reģistrā un sasniegušas 18 gadu vecumu. Vienai personai ir tiesības būt tikai par vienas draudzes dibinātāju. Iestāties draudzē un tajā darboties ir tiesības ikvienam Latvijas iedzīvotājam.

Ar draudzes reģistrācijas brīdi reliģisko organizāciju un to iestāžu reģistrā draudze iegūst  juridiskas personas statusu.

Reģistrāciju veic Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs, vairāk par to lasiet šeit.