Kā noteiks ģimenes valsts pabalsta apmēru 2022. gadā

J
jautā:
15. decembrī, 2021
Juris

Labdien! Ir trīs bērni: 22, 19 un 12 gadus veci. Lielās meitas strādā, par jaunāko kā par trešo bērnu tagad tiek saņemts pabalsts 34 eiro apmērā. Vai pēc 01.01.2022. šis pabalsts tiks samazināts uz 25 eiro?

A
atbild:
21. decembrī, 2021
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Jevgēnija Briķe, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Līdz šī gada 31. decembrim ģimenes valsts pabalsta apmērs ir atkarīgs no tā, kurš pēc kārtas bērns piedzimis. No 2022. gada 1. janvāra ģimenes valsts pabalsts būs atkarīgs no tā, par cik faktiski audzināmajiem bērniem vecumā no 1 līdz 20 gadiem tiek saņemts pabalsts.

Pabalsta izmaksās par bērnu no 1 gada līdz 16 gadiem. Ja pēc 16 gadu vecuma sasniegšanas bērns mācās vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē, tad pabalstu maksā līdz 20 gadu vecumam.

Ja konkrētajā situācijā 19 gadus vecais bērns strādā, tātad nemācās un par viņu pabalsts nepienākas, tad līdz 2021. gada 31. decembrim pabalstu maksās 34,14 eiro mēnesī kā par trešo dzimušo bērnu, bet no 2022. gada 1. janvāra pabalstu maksās 25 eiro mēnesī kā par vienu bērnu, par kuru saņem pabalstu.