Kāds iemaksu periods nepieciešams tiesībām uz slimības pabalstu

J
jautā:
06. decembrī, 2021
Amanda

Labdien! Ja iepriekš divus mēnešus strādāju slimnīcā, tagad veikalā esmu uz B lapas, vai man izmaksās B lapu, ja 3 mēnešus nav veiktas iemaksas par nodokļiem?

A
atbild:
17. decembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tiesības saņemt slimības pabalstu ir personām, par kurām ir veiktas vai bija jāveic obligātās iemaksas slimības apdrošināšanai:

  • ne mazāk kā 3 mēnešus pēdējo 6 mēnešu periodā pirms mēneša, kurā iestājies apdrošināšanas gadījums (pirmā darbnespējas diena) vai
  • ne mazāk kā 6 mēnešus pēdējo 24 mēnešu laikā.

Kvalifikācijas periodā ieskaita arī mēnešus, kuri nav pilni nostrādātie mēneši. Trīs vai seši apdrošināšanas iemaksu mēneši, kuri tiek ņemti vērā kvalifikācijas perioda noteikšanai, var arī nebūt pēc kārtas.

Lai saņemtu informāciju savā individuālajā situācijā, ieteicams sazināties ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru: rakstot uz konsultacijas@vsaa.gov.lv vai zvanot uz 64507020.