Lasīšanai: 1 minūte

Par bezdarbnieka pabalsta iespējām, ja strādāts arī Norvēģijā

J
jautā:
18. jūnijā, 2013
MIA

Labdien, man ir jautājums par bezdarbnieka pabalstu. Situācija: persona pirms 7 gadiem strādāja algotu darbu Latvijā. Pēc tam vairākus gadus (arī 2013.gadā) strādāja dažus mēnešus algotu darbu Norvēģijā. Vai šajā gadījumā personai pienākas bezdarbnieka pabalsts, jo šobrīd persona nestrādā. Jau iepriekš pateicos par sniegto atbildi.

A
atbild:
19. jūnijā, 2013
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bezdarbnieka pabalsts jāpieprasa tajā ES dalībvalstī, kurā Jūs pēdējo reizi bijāt nodarbināts.

Informācija par bezdarbnieka pabalsta saņemšanas nosacījumiem Eiropas Savienībā atrodama Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) interneta vietnē šeit

Lai zinātu, kā rīkoties, Jums noderīgs varētu būt LV portālā publicētais VSAA Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākās ekspertes Rasmas Kalniņas izklāsts par bezdarbnieka pabalsta saņemšanas iespējām, kas lasāms šajā LV portāla  e-konsultācijā: Par apdrošināšanas periodu Latvijā un bezdarbnieka pabalstu Norvēģijā.