Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Pilnvarots pārstāvis laulības šķiršanas lietā

J
jautā:
10. jūnijā, 2013
Maija Rudzīte

Vai šķirot laulību prasības kārtībā tiesā, procesā var piedalīties tikai pilnvarotā persona?

A
atbild:
17. jūnijā, 2013
Solvita Cīrule
juriste, ģimenes tiesību speciāliste

Ja viena no tiesas procesā iesaistītajām pusēm dzīvo tālu vai kāda cita iemesla dēļ nevar ierasties pēc tiesas uzaicinājuma uz prāvu, tiesa var atzīt par pietiekamu lietas izskatīšanai šīs puses pilnvarota pārstāvja piedalīšanos.

Šādu kārtību paredz Civilprocesa likuma 236.panta 5.daļa: lietā par laulības šķiršanu vai neesamību puses pārstāvim jābūt speciāli pilnvarotam šīs lietas vešanai. Pilnvarojums par pārstāvību laulības šķiršanas vai neesamības lietā attiecas arī uz visiem citiem ar to saistītajiem prasījumiem.

Tas nozīmē, ka pārstāvja pilnvarai saskaņā ar CPL 85.panta 1.daļu jābūt notāra izsniegtai un tajā ir jābūt norādei, ka tā ir izsniegta uzrādīšanai laulības šķiršanas lietā.