Izziņa par laulības šķiršanu

J
jautā:
19. augustā, 2021
Sigita

Nepieciešama izziņa par laulības šķiršanu. Dzīvoju Latvijas laukos. Nav pieejams portāls latvija.lv. Vai elektroniski dzimtsarakstu nodaļa varēs man palīdzēt?

A
atbild:
23. augustā, 2021

Ja laulība šķirta, tad izsniedz izziņu par laulības reģistrāciju ar atzīmi par laulības šķiršanas faktu

Jā, jūs varat vērsties vietējā pašvaldības dzimtsarakstu nodaļā.

Tieslietu ministrijas mājaslapā ir pieejams pakalpojums “Atkārtotas laulības apliecība vai izziņas no laulības reģistra pieprasīšana”: ja laulība šķirta, izsniedz izziņu par laulības reģistrāciju ar atzīmi par laulības šķiršanas faktu.

Pieprasījuma izpildi nodrošina Latvijas pašvaldību dzimtsarakstu nodaļas, diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecībās ārvalstīs un Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departaments.

Ja laulības šķiršanas fakts reģistrēts Latvijas dzimtsarakstu nodaļā līdz 01.09.1993., tad var saņemt izziņu no laulības šķiršanas reģistra.

Par atkārtotu apliecības izsniegšanu personai jāmaksā valsts nodeva 7,00 eiro. Šādu izziņu var saņemt arī steidzamības kārtībā piecu darba dienu laikā (samaksai piemēro koeficientu 3 (15,00 eiro)). Persona par pakalpojumu norēķinās pirms pakalpojuma saņemšanas (rekvizīti apmaksas veikšanai tiek nosūtīti pēc iesnieguma reģistrēšanas). Tieslietu ministrijā no samaksas par pakalpojumu atbrīvo personu: 1) kura atrodas pilnā valsts vai pašvaldības apgādībā; 2) kura ir atzīta par trūcīgu; 3) kura ir bārenis vai bez vecāku gādības palicis bērns pēc pilngadības sasniegšanas līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai; 4) kura ir daudzbērnu ģimenes loceklis.