Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Reģistri

Paternitātes atzīšana – bērna tēva ierakstīšana dzimšanas apliecībā

J
jautā:
13. augustā, 2021
Alina

Labdien! Ar bērna tēvu neesam laulāti, drīz piedzims bērns. Laulāties neplānojam. Cik sapratu, bērns jāreģistrē mēneša laikā. Bērna tēvs būs jūrā un nevarēs piedalīties šajā procesā. Kā jārīkojas, ja bērna tēvs nav norādīts? Kā pēc tam var pierādīt paternitāti? Paldies!

A
atbild:
18. augustā, 2021

Atbilstoši Civillikuma 155. pantā noteiktajam “paternitātes atzīšana notiek, ja bērna tēvs un māte personiski iesniedz kopīgu iesniegumu dzimtsarakstu nodaļā vai dzimtsarakstu nodaļai adresētu iesniegumu, uz kura notariāli apliecināts iesniedzēju paraksta īstums. Paternitātes atzīšana noformējama ar ierakstu dzimšanas reģistrā.

Iesniegumu paternitātes atzīšanai var iesniegt, reģistrējot bērna dzimšanu, kā arī pēc tam, kad bērna dzimšana reģistrēta, vai jau pirms bērna dzimšanas.