Lasīšanai: 1 minūte

Vai jāmaksā nodoklis, ja pārdotā īpašuma vietā tiek iegādāts cits

J
jautā:
08. augustā, 2021
Mihails

Gribu pārdot dzīvokli (vienīgais īpašums, kadastra vērt. – 15 000 EUR, pārdošanas vērtība – 43 000 EUR) un nopirkt funkcionāli līdzīgu dzīvokli ārzemēs. Īpašnieks – 1 gads, deklarēts – 3 gadi. Vai būs jāmaksā nodoklis?

A
atbild:
31. augustā, 2021
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Ja Latvijas rezidents vai Latvijas nerezidents, kas ir citas Eiropas Savienības dalībvalsts vai Eiropas Ekonomikas zonas valsts rezidents, pārdod savu vienīgo zemesgrāmatā reģistrēto īpašumu un nav pagājuši 5 gadi pēc tā reģistrācijas zemesgrāmatā uz pārdevēja vārda, tad gūtais ienākums nebūs ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekams situācijā, ja viss ienākums (nekustamā īpašuma pārdošanas cena mīnus iegādes vērtība) tiks ieguldīts funkcionāli līdzīgā nekustamajā īpašumā 12 mēnešu laikā pēc vai pirms īpašuma pārdošanas, turklāt ieguldīt var arī īpašumā, kas atrodas citā valstī.