Lasīšanai: 1 minūte

Par aprūpes pakalpojumiem jāinteresējas pašvaldības sociālajā dienestā

J
jautā:
02. augustā, 2021
Edvīns

Labdien! Kur vērsties, lai piesaistītu sociālo darbinieku 86 gadus vecai cukura diabēta slimniecei? Viņa, attīstoties demencei, vairs nespēj pati kontrolēt cukura līmeni asinīs un noteikt nepieciešamo insulīna injekciju devu, līdz ar to jau regulāri nonāk hipoglikēmijas stāvoklī, no kuras viņu izvest var tikai ātrās palīdzības brigāde. Šāda situācija rodas vairākas reizes nedēļā.

A
atbild:
04. augustā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Vecuma vai invaliditātes dēļ nevarīgam cilvēkam tuvinieki var lūgt aprūpi mājās. Tas ir Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā paredzēts pašvaldības sociālais pakalpojums, par ko maksātspējīgajam cilvēkam jānorēķinās pašam vai viņa apgādniekiem.

Katras pašvaldības saistošajos noteikumos var būt atšķirības pakalpojuma apjomā, intensitātē, apmaksas un citos nosacījumos.

Iedzīvotājiem par aprūpes pakalpojumiem jāinteresējas pašvaldības sociālajā dienestā.