Vai, dodoties BKA, jāveic izmaiņas nodokļa grāmatiņā

J
jautā:
01. augustā, 2021
Tatjana

Labdien! Ja sieviete aiziet BKA, vai viņai ir jāievelk kāds ķeksis sadaļā “Nodokļa likmes un neapliekamā minimuma piemērošana / Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes 23% apmērā piemēros pēc iesnieguma ar atbilstošu atzīmi iesniegšanas, sākot ar nākamā mēneša 1. datumu. Prognozēto mēneša neapliekamo minimumu nepiemēros pēc iesnieguma ar atbilstošu atzīmi iesniegšanas, sākot ar nākamo dienu. Nepiemērot prognozēto mēneša neapliekamo minimumu / Piemērot iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi 23% apmērā.” Ja jā, tad kad to darīt? Kad ārsts atver B lapu?

A
atbild:
06. augustā, 2021
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Dodoties bērna kopšanas atvaļinājumā un atgriežoties no tā, darba devējs VID EDS iesniedz ziņas par personas darba ņēmēja statusa izmaiņām, līdz ar to periodā, kamēr persona ir bērna kopšanas atvaļinājumā un nesaņem algota darba ienākumus, algas nodokļu grāmatiņā nav nepieciešams veikt atzīmi par nodokļa likmes un prognozējamā neapliekamā minimuma piemērošanu.