TĒMA: Mājoklis

Cik balsu nepieciešams lēmuma pieņemšanai, ja ir 25 dzīvokļa īpašnieki

J
jautā:
13. jūlijā, 2021
Solvita

Mūsu mājā ir 25 dzīvokļu īpašnieki, kas piedalījās aptaujā par uzkrājumu veikšanu. “Par” nobalsoja 13 un “pret” 12 dzīvokļu īpašnieki (aptaujas anketas nodeva 19 dzīvokļu īpašnieki). Vai šajā gadījumā var tikt uzskatīts, ka lēmums ir pieņemts?

A
atbild:
16. jūlijā, 2021

Dzīvokļa īpašuma likuma 16. pants noteic, ka dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam un ir pieņemts, ja “par” balsojuši dzīvokļu īpašnieki, kas pārstāv vairāk nekā pusi dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašumu, izņemot tos gadījumus, kuros šā likuma 17. pantā paredzēts cits lēmuma pieņemšanai nepieciešamais balsu skaits vai lielāku nepieciešamo balsu skaitu noteikusi pati dzīvokļu īpašnieku kopība.

Ņemot vērā to, ka “par” ir balsojuši dzīvokļu īpašnieki, kas pārstāv vairāk nekā pusi no dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašumiem (jeb 13 no 25, kas ir vairāk nekā puse), uzskatāms, ka lēmums ir pieņemts.