Lasīšanai: 1 minūte

Zemnieka saimniecības īpašnieka īpašumā vai lietošanā ir jābūt zemei

J
jautā:
10. jūnijā, 2021
Inga

Labdien! Vai ir iespējams reģistrēt zemnieku saimniecību, ja īpašumā ir mežs?

A
atbild:
29. jūnijā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Zemnieka saimniecība ir individuālais uzņēmums, kas ražo lauksaimniecības produkciju, izmantojot speciāli šim mērķim galveno ražošanas līdzekli – zemi. Zemnieka saimniecības īpašnieka īpašumā vai lietošanā obligāti ir jābūt zemei.

Lai reģistrētu zemnieka saimniecību, ir jābūt pašvaldības vai zemes komisijas lēmumam par zemes gabala piešķiršanu lietošanā vai notariāli apliecinātam norakstam no zemesgrāmatu akta par zemes gabala piederību (likums “Par individuālo (ģimenes) uzņēmumu un zemnieka vai zvejnieka saimniecību”).

Informācija par reģistrāciju atrodama Uzņēmumu reģistra tīmekļa vietnē.