Vai ir iespējams reģistrēt paštaisītu velosipēdu

J
jautā:
04. jūnijā, 2021
Karīna

Labdien! Būdams atbildīgs, kā arī vēloties ievērot drošību, gribu kā fiziska persona reģistrēt savu paštaisīto velosipēdu. Ceļu satiksmes likums noteic, ka velosipēdu var reģistrēt, ja tam ir piesavināts modeļa un markas nosaukums, kā arī rāmja numurs. Ceļu satiksmes likuma 10.² panta 4. punktā noteikts, ka attiecībā uz velosipēdiem un elektroskrejriteņiem nav piemērojami šādi tiesiskie regulējumi: 10. pants “Transportlīdzekļu reģistrācija”, 11. pants “Transportlīdzekļu reģistrēšanai nepieciešamie dokumenti”, 12. pants “Īpašuma tiesības apliecinoši dokumenti”, 13. pants “Transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība”, 15. pants “Transportlīdzekļu izgatavošana un pārbūve”, 15.¹ pants “Transportlīdzekļu un to sastāvdaļu atbilstības novērtēšana”, 16. pants “Transportlīdzekļu valsts tehniskā apskate un transportlīdzekļu tehniskā kontrole”. Ņemot vērā Ceļu satiksmes likumā minēto, lai veiktu paštaisītā velosipēda reģistrāciju kā paštaisītā velosipēda autors – izgatavotājs –, vai es varu brīvā kārtībā tam piesavināt modeļa nosaukumu un rāmja numuru? Vai ir citi noteikumi, kuri nosaka modeļa nosaukuma un rāmja numura piesavināšanas kārtību velosipēdiem? Paldies!

A
atbild:
06. jūlijā, 2021

Saskaņā ar CSDD sniegto informāciju velosipēdu var piereģistrēt CSDD mājaslapā e-csdd.lv. Ja jūs pats esat velosipēda ražotājs un tam nav nedz markas, nedz modeļa, tad attiecīgos laukos atstājiet neaizpildītus un sniedziet papildu informāciju par savu situāciju. Pēc tam CSDD jums sniegs atbildi, vai jūsu transportlīdzekli ir iespējams reģistrēt.