Lasīšanai: 1 minūte

Vai tēvs var saņemt vecāku pabalstu, ja pirms bērna dzimšanas ir zaudēts darbs

J
jautā:
15. aprīlī, 2021
Artis

Vai vecāku pabalsts tiks izmaksāts tēvam, ja darbs zaudēts 6 mēnešus pirms bērna piedzimšanas?

A
atbild:
27. aprīlī, 2021
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Aiva Zīrāka, Pabalstu metodiskās vadības daļas vadītāja

No jautātā saprotams, ka neesat nodarbināts, nestrādājat jau 6 mēnešus un jūsu ģimenē piedzimis vai ir gaidāms bērns.

Vecāku pabalsts ir valsts sociālās apdrošināšanas pabalsts, un to piešķir nodarbinātai personai, proti, personai, kura pabalsta piešķiršanas dienā ir darba ņēmējs vai pašnodarbinātais.

Tas nozīmē, ka jums nav tiesību saņemt vecāku pabalstu.

Informāciju par valsts pabalstiem vecāki var iegūt: